Composite Schedule

March 2020
Schedule for the month of March 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
2
3
at UNC Pembroke
2:00 PM

at Catawba
4:00 PM

at UNC Pembroke
4:00 PM
4
at Chowan
3:30 PM

vs Newberry
5:00 PM
5
vs Catawba
2:00 PM

vs Catawba
4:00 PM
6
at Pembroke, Wingate Tri-meet

at Pembroke, Wingate Tri-meet

at Barton
2:30 PM
7
at Barton
12:00 PM

at Barton
3:00 PM

vs Lees-McRae
7:00 PM
8
at Florida Southern
4:00 PM
9
vs Edinboro
7:00 PM
10
vs Dominican (N.Y.)
4:00 PM
11
vs Wingate
2:00 PM

vs Dominican (N.Y.)
4:00 PM

vs Wingate
4:00 PM

at Tampa
8:00 PM
12
13
at 2020 Division II NCAA Championships

at 2020 Division II NCAA Championships

at NCAA Division II Wrestling Championships
All Day

vs Belmont Abbey
5:00 PM

vs Erskine
7:00 PM
14
at 2020 Division II NCAA Championships

at 2020 Division II NCAA Championships

at NCAA Division II Wrestling Championships
All Day

vs Lees-McRae
12:00 PM

vs Belmont Abbey
1:00 PM

vs Erskine
1:00 PM

vs Emmanuel (Ga.)
3:00 PM

at Belmont Abbey
3:00 PM

vs Erskine
3:00 PM

vs Belmont Abbey
4:00 PM
15
vs Emmanuel (Ga.)
1:00 PM

vs Emmanuel (Ga.)
3:00 PM
16
at Barton Intercollegiate
All Day
1st Round

at Barton Intercollegiate
All Day
1st Round
17
at Barton Intercollegiate
All Day
2nd Round

at Barton Intercollegiate
All Day
2nd Round

vs Methodist
2:00 PM
18
at Chowan
1:00 PM

at Chowan
3:00 PM
19
20
vs Adidas Trojan Challenge

vs Adidas Trojan Challenge

vs Lees-McRae
2:00 PM

vs Lees-McRae
2:00 PM

vs King (Tenn.)
5:00 PM

at King (Tenn.)
7:00 PM

at Lander
7:00 PM
21
vs Adidas Trojan Challenge

vs Adidas Trojan Challenge

vs King (Tenn.)
11:00 AM

vs King (Tenn.)
11:00 AM

vs King (Tenn.)
12:00 PM

at North Greenville
12:00 PM

vs Lees-McRae
1:00 PM

vs King (Tenn.)
2:30 PM

at Lees-McRae
3:00 PM

vs Lees-McRae
3:00 PM
22
vs King (Tenn.)
1:00 PM

vs King (Tenn.)
3:00 PM
23
at Lander Bearcat Golf Classic
All Day
1st Round
24
at Lander Bearcat Golf Classic
All Day
2nd Round

at UNCP - SUNOCO
All Day
1st Round

at Wingate
4:00 PM
25
at UNCP - SUNOCO
All Day
2nd Round

at Chowan
4:00 PM

vs Barton
4:00 PM
26
at Florida Relays

at Florida Relays

at UNCP - SUNOCO
All Day
3rd Round
27
at Florida Relays

at Terrier Relays

at Raleigh Relays

at Raleigh Relays

at Terrier Relays

at Florida Relays

at North Greenville
2:00 PM

at North Greenville
3:30 PM

at North Greenville
4:00 PM

at North Greenville
7:00 PM
28
at Florida Relays

at Terrier Relays

at Raleigh Relays

at Raleigh Relays

at Terrier Relays

at Florida Relays

vs Emmanuel (Ga.)
11:00 AM

vs Emmanuel (Ga.)
11:00 AM

at North Greenville
12:00 PM

vs Emmanuel (GA)
12:00 PM

at Southern Wesleyan
1:00 PM

at Limestone
2:00 PM

vs Southern Wesleyan
3:00 PM

at Southern Wesleyan
3:00 PM
29
30
at The Trojan
All Day
31
at The Trojan
All Day

vs Barton
2:30 PM

vs Barton
2:30 PM

at Newberry
5:00 PM
1
at Wingate
4:00 PM

vs Queens
4:00 PM
2
at Colonial Relays

at Colonial Relays
3
at Colonial Relays

at The VertKlasse Meeting

at The VertKlasse Meeting

at Colonial Relays

at Southern Wesleyan
2:00 PM

at Southern Wesleyan
2:00 PM

at Emmanuel (Ga.)
5:00 PM
4
at Colonial Relays

at The VertKlasse Meeting

at The VertKlasse Meeting

at Colonial Relays

at Emmanuel (Ga.)
12:00 PM

at North Greenville
12:00 PM

at North Greenville
12:00 PM

at Limestone
1:00 PM

at Emmanuel (Ga.)
3:00 PM

at Barton
3:00 PM

vs North Greenville
3:00 PM

at Limestone
3:00 PM